Sex Randki Korekcja krzywego zgryzu za pomocą aparatów ortodontycznych

Krzywy zgryz odnosi się do krzywego zgryzu. Istnieje kilka różnych czynników, które mogą przyczynić się do krzywego zgryzu. Cztery kąciki ust są najszersze i najtrudniejsze do wyprostowania dla przeciętnej osoby. Górna szczęka jest zwykle wysuwana poza dolną szczękę, gdy sięga w kierunku podniebienia. Powoduje to nierówny zgryz, który jest trudniejszy do skorygowania niż normalny zgryz. Szczęka górna i dolna nie są ustawione prawidłowo, zgryzy krzyżowe i zgryzy pudełkowe to inne typowe cechy krzywych zębów.

Możliwe jest skorygowanie krzywego zgryzu poprzez pracę dentystyczną. Zęby muszą być wyprostowane, aby zgryz był prawidłowy. Zęby należy spiłować i kształtować, aby zęby były odpowiednio ustawione. Czasami potrzebne są aparaty ortodontyczne, a także inne specjalne prace dentystyczne. Krzywe zęby mogą prowadzić do poważniejszych problemów w jamie ustnej w późniejszym życiu, w tym próchnicy i problemów z mową.

Krzywe zęby nie zawsze najlepiej wyprostować. Zęby muszą być wyprostowane z kilku powodów, w tym z poczucia własnej wartości. Wiele osób martwi się swoim niedoskonałym uśmiechem i tym, co pomyślą inni. Prostowanie zębów przed wizytą u ortodonty może zapobiec poważniejszym problemom w późniejszym życiu.

Prostowanie zębów nie zawsze może być wykonane przez pacjenta. Krzywe zęby nie zawsze są najlepszą opcją dla prostych zębów. Na przykład, jeśli pacjent ma krzywy zgryz i musi nosić aparat ortodontyczny lub poddać się zabiegom Invisalign w celu wyprostowania zębów, musi radzić sobie z nadwrażliwością zębów. Krzywe zęby czasami powodują większą nadwrażliwość zębów.

Krzywe zgryzy mogą prowadzić do leczenia ortodontycznego. Próchnica zębów jest częstym skutkiem ubocznym krzywych zębów. Inne powikłania mogą obejmować zgryz górny lub dolny oraz zaburzenia szczęki, takie jak TMJ. Krzywe zęby są najczęstszymi przyczynami zaburzeń szczęki, które wymagają pełnego lub częściowego zabiegu chirurgicznego jamy ustnej, takich jak zwichnięcie, przykurcze, migdałki gardłowe i nieprawidłowy zgryz.

Krzywe zęby mogą wpływać na pewność siebie. Możliwe jest, że uśmiech jest tak zniekształcony, że może pozostawić blizny. Krzywy zgryz może oznaczać, że zęby są nierówne, co sprawia, że ​​wyglądają nierówno. Uśmiech nie wygląda prosto i może wyglądać do góry nogami.

Niektórzy uważają proste zęby za piękne. Krzywe zęby mogą być również estetyczne. Leczenie Invisalign może sprawić, że zęby będą wyglądać na proste. Krzywe zęby nie zawsze są zauważalne. Jednak pacjenci mogą czuć się skrępowani faktem, że ich zęby nie leżą całkowicie płasko.

Koszt prostowania różni się w zależności od dentysty i długości leczenia. Korekcja krzywego zgryzu występuje częściej u dorosłych niż u dzieci, ale obie grupy mogą odnieść korzyści z leczenia Invisalign. Nieregularny, nierówny uśmiech może prowadzić do większej liczby problemów dentystycznych niż równomiernie rozmieszczony i idealnie prosty uśmiech.

Niektórzy ludzie muszą wyprostować zęby, aby uzyskać lepsze warunki żywieniowe. Zgryz występuje, gdy dolna szczęka odsuwa się od górnych zębów, tworząc skrócony zgryz. Krzywe zęby z zgryzem mogą zmniejszać rysy twarzy. Twarz wydaje się szersza, co może sprawić, że będzie mniej atrakcyjna. Zabieg Invisalign może skorygować zgryz zgryzu, wyprostować krzywe zgryzy lub zmniejszyć chorobę dziąseł.

Krzywe zęby mogą również prowadzić do innych problemów dentystycznych. Krzywe zęby wywierają dodatkowy nacisk na dziąsła. Zwiększa to ryzyko chorób dziąseł, co wiąże się z wieloma innymi problemami zdrowotnymi. Korekcja zgryzu Invisalign pozwoli szczękom zachować ich naturalny kąt. Pomaga to uniknąć nacisku na dziąsła.

Osoby z przegryzem mogą mieć trudności z jedzeniem, uśmiechaniem się i mówieniem. Przednie zęby i górna krawędź dolnych zębów wysuwają się do przodu, wywierając dodatkowy nacisk na tkankę miękką w jamie ustnej. Przygryzanie języka również może być trudne. Krzywe zęby mogą również powodować obrzęk, ból szczęki, bóle głowy, bóle ucha, infekcje zatok i próchnicę. Zabieg Invisalign wyrówna zęby i przywróci symetrię zgryzu.

Krzywe zęby są częstsze niż większość ludzi myśli. Leczenie Invisalign może pomóc zmniejszyć ryzyko wystąpienia poważnego zgryzu lub wad zgryzu. Aparaty Invisalign są rozwiązaniem na krzywe zęby i inne problemy, ale nie są lekarstwem na wszystko. Aby utrzymać odpowiednią higienę jamy ustnej, ważne jest regularne szczotkowanie i nitkowanie zębów. Krzywe zęby i inne problemy można naprawić za pomocą chirurgii ortodontycznej, ale zawsze najlepiej jest rozpocząć działania zapobiegawcze, aby w pierwszej kolejności uniknąć tych problemów.