Sex Randki Wskazówki dotyczące treningu hantli

Hantle, prosty i podstawowy element wyposażenia fitness, to w rzeczywistości innowacyjny projekt wolnych ciężarów, który szybko stał się dość popularny wśród entuzjastów fitnessu na całym świecie. Jest to w zasadzie para metalowych prętów przymocowanych do obu końców za pomocą cienkiego metalowego paska z zawiasem na jednym końcu. Te drążki mogą być używane w ćwiczeniach takich jak wiosłowanie, sztanga, pompki i pompki. Treningi z hantlami są często porównywane do treningów z hantlami na górną część ciała. Dzieje się tak, ponieważ hantle ćwiczą mięśnie ramion, klatki piersiowej, nóg, ramion, a nawet mięśni brzucha i skośnych.

Wspaniałą rzeczą w hantlach jest to, że do tych ćwiczeń można używać ciężarków o różnych rozmiarach. Na przykład, jeśli masz parę hantli, jedną o wadze dziesięciu funtów, a drugą o wadze dwudziestu funtów; możesz używać ich zamiennie bez ryzyka zranienia się z powodu braku równowagi. Zaletą tego jest to, że oszczędzasz kłopotów z kupowaniem większej ilości hantli. Kolejną cechą, która sprawia, że ​​hantle są tak idealne do treningu w domu, jest to, że od czasu do czasu można łatwo regulować ciężar. W ten sposób będziesz w stanie utrzymać ciężary, które zapewnią Ci maksymalną siłę do danego ćwiczenia.

Ponadto do tych ćwiczeń masz również możliwość użycia hantli lub regulowanych hantli z wolnymi ciężarkami. Dzięki regulowanym hantlom możesz dodawać lub zmniejszać ciężar na drążkach, który odpowiada ćwiczeniom, które chcesz wykonać. Na przykład, jeśli chcesz wyciskać na ławce, ale z cięższymi hantlami, możesz wyciskać na ławce z regulowanymi hantlami i po prostu opuścić ciężary na podłogę, aby wykonać rzeczywiste wyciskanie na ławce. Możesz również wykonywać ćwiczenia z regulowanymi hantlami, w którym to przypadku należy obciążyć jedną stronę hantli, aby obniżyć je podczas obracania nadgarstka i innych mięśni podczas wykonywania ćwiczenia.

W przeciwieństwie do tego, nie masz takiej opcji ze sztangą, ponieważ ciężar na sztangi zawsze utrzymuje się przez cały czas wykonywania ćwiczeń. Najważniejsze jest to, że hantle dają o wiele więcej opcji, jeśli chodzi o ćwiczenia i podnoszenie ciężarów, a nawet oszczędzają ci konieczności zakupu większej liczby hantli niż potrzebujesz. Ćwiczenia z hantlami są znacznie skuteczniejsze niż ćwiczenia ze sztangą, jeśli chodzi o budowanie siły i masy mięśniowej. Gdybyś używał pary hantli do każdego zestawu ćwiczeń, ćwiczyłbyś przez dłuższy czas. Możesz nawet włączyć hantle do swojej standardowej rutyny fitness, używając ich do ćwiczeń, takich jak podciąganie.

Kolejną zaletą korzystania z regulowanych hantli jest to, że można ich używać do różnych ćwiczeń. Na przykład, jeśli masz na podłodze obciążniki, których nie chcesz zbytnio obciążać, aby je podnieść, możesz łatwo wsunąć obciążniki pod regulowane hantle. Następnie możesz podnosić ciężary za pomocą regulowanych dużych uchwytów hantli. Pozwala to na wykonywanie różnorodnych ćwiczeń, także tych, które nie wymagają w ogóle dużego obciążenia.

Ogromną wadą hantli jest to, że są znacznie cięższe i bardziej toporne niż tradycyjna sztanga. Jeśli kiedykolwiek podnosiłeś sztangę, aby wykonać rzut, to wiesz dokładnie, o czym mówię. Dużo łatwiej jest upuścić sztangę lub nie ukończyć nowej lub podnieść ze względu na używany sprzęt. W przypadku hantli porażka jest znacznie bardziej prawdopodobna.

Chociaż hantle są generalnie bezpieczniejsze niż sztanga, nie ma mowy o tym, że hantle zajmują więcej miejsca. Aby z nich skorzystać, musisz zrobić miejsce na ławce treningowej lub drążku. Oznacza to, że będziesz musiał zostawić używany sprzęt w domu. Jeśli ćwiczysz z partnerem, wyzwanie związane z transportem obciążonej sztangi jest jeszcze większe. A jeśli zdecydujesz się iść na siłownię z przyjaciółmi, posiadanie miejsca do wykonywania ćwiczeń siłowych jest wielką niedogodnością.

Kolejną wadą hantli jest niemożność zapewnienia pełnego zakresu ruchu. Standardowa sztanga zawiera pełen zakres ruchu i jest w stanie celować w mięśnie w całym zakresie ruchu. Jednak obciążniki na hantlach pozwalają tylko na niewielki zakres ruchu i będą skuteczne tylko wtedy, gdy użyjesz ich w połączeniu z innym ćwiczeniem. Ćwiczenia takie jak wymachy i szarpnięcia również będą bardzo trudne bez pomocy dwóch hantli.