Sex Randki Znaczenie kliniczne ćwiczeń bicepsa

Mięśnie dwugłowe lub ramienne to szerokie, silne mięśnie, które pokrywają większość obszaru między łokciem a barkiem. Biceps składa się z małej głowy, która działa jak pojedynczy, elastyczny mięsień. Biceps przyczepia się również do kości ramienia, znanych jako kości promieniowe i łokciowe, za pomocą twardej, włóknistej tkanki łącznej zwanej ścięgnami. Ścięgno, które łączy biceps z kością przedramienia (lub kości promieniowej i łokciowej) jest znane jako ścięgno dystalne bicepsa

Dominujący mięsień bicepsa lub ramienny jest często określany nazwą „ramienia górnego”, ponieważ rozciąga się on dłużej niż kości łokciowe. Ten mięsień górny ramienia wywodzi się z więzadła ramiennego, które łączy przedni nadkłykcia z przednim talarangium. Ponadto ramię górne ma tendencję do zarastania (skracania) bicepsów osób o dużym wzroście (np. wyższa osoba może mieć dłuższe bicepsy). Może to spowodować skrócenie promienia lub niedorozwój kości łokciowych. Taka nierównowaga może sprzyjać różnorodnym bólom, szczególnie łokcia i nadgarstka, w przypadku których często używa się rąk do kompensacji.

Jednym ze sposobów na zwiększenie ramion jest skurcz tricepsa. Triceps kurczy się, gdy ramię jest uniesione. Kiedy bicepsy są słabe, zwykle powoduje to niedorozwój tricepsów, chociaż nie powoduje to ich skrócenia. Tak więc jednym ze sposobów na zwiększenie siły bicepsa jest skurcz tricepsa. Istnieją dwa rodzaje skurczu tricepsa: pasywny i aktywny.

Pasywne wyprosty bicepsa i pasywne uginanie bicepsa to jedne z najlepszych ćwiczeń na biceps. Pasywny skurcz bicepsa jest wykonywany, gdy ciało wyciąga rękę do tyłu, trzymając w przeciwnej ręce lekki ciężarek. Ćwiczenie można wykonać z szerokim chwytem lub bez. Ciężarek jest zwykle utrzymywany nad głową, a następnie zgięte ramię jest opuszczane, aby dotknąć dłoni przeciwnej ręki, w ten sposób doprowadzając ciężarek do pozycji skurczonej.

Długie wznosy głowy należą do najlepszych ćwiczeń bicepsów, znanych również jako uginanie kaznodziei. Ramiona są proste, a dłonie umieszczone wysoko, na szczycie mięśnia dwugłowego ramienia (największego mięśnia ciała). Ramiona są następnie skierowane w stronę boków głowy i lekko ściśnięte w górę.

To ćwiczenie jest również znane jako wydłużenie tricepsa. Staw łokciowy jest utrzymywany nieruchomo, podczas gdy ciężar jest podnoszony, aż staw łokciowy jest prawie całkowicie wyprostowany. Następnie ciężarek powoli wraca do normalnej pozycji. Kolejnym ćwiczeniem wyprostu tricepsa jest ściąganie z szerokim chwytem. W tym ćwiczeniu ramiona trzymane są równolegle do podłogi, a dłonie lekko ściśnięte w górę. Podczas gdy ramiona są podciągnięte, triceps są skurczone.

Ostatnim z ćwiczeń na biceps jest płaski uginanie hantli. To ćwiczenie jest kolejnym ćwiczeniem wyprostu tricepsa. Wykonuje się to, stojąc z rękami na wysokości ramion, a następnie pozwalając hantlom zwisać. Ramię nie jest zgięte, a bicepsy pozostają przymocowane do łokcia.

Podsumowując, głównym celem wszystkich tych ćwiczeń jest zbliżenie bicepsów do lub powyżej stawu łokciowego, aby mogły wykonać uginanie bicepsów. Kliniczne znaczenie tych ćwiczeń mogą potwierdzić jedynie wykwalifikowani lekarze. Jeśli jesteś zainteresowany wykonaniem tych ćwiczeń samodzielnie, skorzystaj z poniższych linków. Podadzą ci szczegółowy opis każdego ćwiczenia i szczegółowe instrukcje dotyczące ich prawidłowego wykonania. Powodzenia!